Kontaktujte nás

Na telefoním čísle: +420 225 024 555 Financial Services Compensation Scheme

Our team in the Czech Republic provides a range of financial solutions to ambitious businesses trading internationally. Our partnership approach offers bespoke solutions that can help take businesses further.

We are proud of our long history, tracing our origins to Hong Kong and Shanghai where we opened for business in 1865. Since then, HSBC has thrived, successfully adapting in times of political and economic turbulence and instability. We continuously assess how we can best serve our customers as they meet the challenges and opportunities of business.

HSBC is well placed to help businesses seize these international opportunities. We have a strong capital base, deep expertise in banking and an unrivalled presence in all of the world’s major developed and emerging markets.

We aim to be recognised as the world’s leading international bank.

Michael Hordley, Chief Executive Officer

Opouštíte webové stránky HSBC CMB.

Berte prosím na vědomí, že právní ujednání externích stránek se bude lišit od podmínek používání a ochrany osobních údajů na našich webových stránkách. Následující stránka se otevře v novém okně nebo záložce prohlížeče a je pouze v anglickém jazyce.

Opouštíte webové stránky HSBC CMB.

Vezměte prosíme na vědomí, že právní ujednání externích stránek se bude lišit od podmínek používání a ochrany osobních údajů na našich webových stránkách. Následující stránka se otevře v novém okně nebo záložce prohlížeče.